Unity 3D Oyunlar

Unity 3D Oyunlar
Unity 3D Oyunlar

28 Mayıs 2014 Çarşamba

İzinsiz Chrome Eklentileri Kapatılıyor

Chrome Web Store (Chrome Web Mağazası)
Chrome Web Store (Chrome Web Mağazası)
Google Kasım 2013 tarihinde Chrome Web Store harici yerlerden indirilen ve kullanılan eklentilere yasak getireceğini duyurmuştu. Chrome web mağazası içerisinde yer almayan hiçbir eklenti (uzantı) artık chrome tarayıcıda kullanılamayacak. Google chrome yetkilileri yapılan bu işlemin tamamen chrome kullanan kullanıcıların güvenliği için yapıldığını söylüyor.

Duyurunun yapıldığı tarihten bu güne kadar internet üzerinden yayınlanan bütün eklentiler chrome tarayıcıya yüklenebiliyordu. Artık bugünden itibaren internetten indirilen hiçbir eklenti (Chrome web store içerisinde yayınlananlar hariç) artık chrome tarayıcısına eklenemeyecek. Daha önceden kurulmuş ve chrome web mağazasında yer almayan eklentiler de pasif hale getirilip çalışmaları engellenmiş olacak.

Yetkisiz biçimde tarayıcı ayarlarını değiştirerek şifre çalma ve bilgileri arkaplanda kaydeden uygulamalar (uzantı) artık çalışmayacakları için kullanıcılar rahat nefes alacaklar. Bu yapılan değişikliğin kullanıcıların güvenliği için çok yerinde olduğunu görüyoruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Popüler Yayınlar