Unity 3D Oyunlar

Unity 3D Oyunlar
Unity 3D Oyunlar

10 Ağustos 2012 Cuma

3D Oyunlar

Vakit geçirmek için oynadığınız flash oyunlardan sıkıldıysanız size güzel bir önerimiz var. 3doyunlar.org sitesinden kaliteli ve eğlendirici 3d oyunlar oynayabilirsiniz. 3d oyunları oynayabilmeniz için sadece küçük eklentiler gerekir ve bu eklentiler hakkında detaylı bilgileri de yazımızın devamında bulabilirsiniz.

3d oyunlar
En güzel 3d oyunlar

Shockwave 3d oyunlar

Sitede çoğunlukla yer alan 3d oyunlar Adobe Shockwave Directory ile yapılan oyunlardır. Oyunları oynayabilmeniz için Adobe Shockwave eklentisinin tarayıcınızda kurulu olması yeterlidir. Şuanki yeni nesil tarayıcıların içerisinde genellikle bu eklenti yer almaktadır ve aktif olarak ta kullanılmaktadır. Eğer eklentiye sahip değilseniz oyunları açtığınızda tarayıcı (google chrome tarayıcıya sahipseniz bu daha kolay olacaktır) sizden eklentinin kurulmasını isteyecektir. Eklentiyi edindikten sonra ise tarayıcıyı kapatmanıza gerek kalmadan sayfa yenilenecek ve oyun oynanmaya hazır hale gelecektir.

Unity3D Oyunlar

Siteye eklenmiş olan diğer 3d oyunlar ise Unity3d programı ile üretilmiş oyunlardır. Bu oyunları oynayabilmeniz için de unity 3d web player eklentisini sisteminize kurmanız gerekebilir. Shockwave oyunlarda olduğu gibi bu eklentiye sahip oyunlarda da tarayıcı üzerinden kurulum yapılabiliyor fakat bütün oyunlarda bu gerçekleşmeyebilir. Bu eklentinin kurulumunu sorunsuz bir şekilde yapabilmeniz için unity 3d web player sayfasındaki kurulum dosyasını indirebilirsiniz. Kurulum sonrasında unity 3d oyunları da sorunsuz bir şekilde oynayabilirsiniz. Yalnız bu eklentiye sahip oyunlar için minimum sistem sistem gereksinimi shockwave oyunlara oranla daha yüksektir ve donanımınız oyunları oynamaya izin vermeyebilir.

Flash 3D Oyunlar

Sitede yer alan bazı flash oyunlar Flash 3d oyunlar arasında yer alır. Örneğin Kumlu yolda yarış oyunu flash 3d oyunlar arasında yer alır. Bu oyunları sorunsuz oynayabilmeniz için sisteminizde minimum Adobe Flash 11 sürüme sahip olmanız gerekmektedir. Flash 11 in diğer flash sürümlerden farklı olarak 3d oyun motorunu destekliyor olmasıdır. Flash 11 eklentisi kurulumu için 3d oyunlar sitesindeki flash 11 sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İyi eğlenceler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar