Unity 3D Oyunlar

Unity 3D Oyunlar
Unity 3D Oyunlar

31 Ağustos 2012 Cuma

3D Online Oyunlar

Günümüzde bilgisayar oyunlarının yerini artık tarayıcı oyunları yer almaya başladı. 3d online oyunların avantajları ve sevilmesinin nedeni ise ücretsiz olmaları ve tarayıcı üzerinden kurulum gerektirmeden oynanabilmeleri yer alıyor. Bazı online oyunlar için kurulum gereksede çoğu oyun için kurulum gerekmiyor ve tarayıcı üzerinden hızlıca oynanabiliyor.

3D Online Oyunlar
3d online oyunlar arasında yer alan bazı oyun grafikleri.

Kurulum Gerektirmeyen 3D Online Oyunlar

3d online oyunlar sitesinde kurulum gerektirmeyen oyunları online olarak oynayabiliyorsunuz. Gerekli olan eklentiler ise artık çoğu tarayıcı içerisinde geliyor yada kurulum sonrası ardından kuruluyor. Bu sayede online oyunları oynamak için açtığınızda sorunsuz bir şekilde oynayabiliyorsunuz. Eğer oyunları oynarken sorun yaşıyorsanız bunun nedenleri;

- Internet hızınız yavaş olabilir.
- Oyun sunucusunda anlık sorunlar olmuş olabilir.
- Oyunlar online olduğu için oyun içerisindeki online kullanıcıların internet ve bilgisayarlarında sorun olmuş olabilir (Oyun esnasında olan sorunlar)
- Bilgisayar donanım özellikleriniz yetersiz geliyor olabilir. Bu gibi durumlarda yapmanız gereken açık olan ve kullanılmayan programların tamamını kapatın ve sadece oyun sayfası açık kalsın. Bu sayede bir nebzede olsa bilgisayar işlem yapma sayısı azalacak ve oyun oynanabilir hale gelecektir.

3d online oyunları oynarken bunların dışında problem yaşıyorsanız 3d online oyunlar iletişim sayfasından sayfa yöneticileri ile iletişim kurabilirsiniz.

Gerekli Eklentiler

Bu eklentiler tarayıcı içerisine bir defaya mahsus olmak üzere kurulur ve bütün oyunlar için geçerli olur.

Unity 3D

Unity 3d oyunları oynayabilmeniz için gerekli olan eklentidir ve ücretsiz olarak yayınlanır. Eklenti ile ilgili daha fazla bilgi ve kurulum dosyası için unity 3d eklenti sayfasını ziyaret ediniz.

Adobe Shockwave

Shockwave yani 3d oyunları oynayabilmeniz için gerekli olan eklentidir ve artık günümüzde tarayıcıların içerisinde otomatik olarak yüklenen bir eklentidir. Kurulum yaparken izin verildiyse otomatik olarak güncellenen bir eklentidir ve ücretsiz olarak sunulur. Eklenti ile ilgili bilgi ve kurulum dosyası için shockwave sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Adobe Flash

Web siteleri için olmazsa olmazlar arasında yer alan ve bir çok aktivite için kulanılan (video, oyun, web site genel vs) flash player eklentisi. Bu eklenti bir çok web sitesi için gerekli olduğundan artık internet kullanıcılarının tamamına yakınının edindiği bir eklentidir. Ayrıca kurulum yapılırken shockwave eklentisinde olduğu gibi izin verildiyse güncellemeler otomatik olarak yapılacaktır. Kurulum dosyası için adobe flash player sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar