Unity 3D Oyunlar

Unity 3D Oyunlar
Unity 3D Oyunlar

5 Haziran 2012 Salı

Firefox 13 Türkçe Yayınlandı

Firefox 13 Türkçe
Firefox 13 Türkçe final sürümüyle yayınlanmaya başladı. Henüz güncelleme ile yükseltilemiyor. Yazımızın devamındaki bağlantıyı kullanarak Türkçe sürüm kurulum dosyasını indirerek yükseltme (güncelleme) işlemini tamamlayabilirsiniz. Firefox 13 ile gelen en dikkat çeken özellik ana sayfası. Ana sayfada sık kullanılanlarınızı, internet geçmişinizi, senkronizasyon işlemlerini yapabiliyorsunuz. Bu özellik google chrome ana sayfasına benzerlik taşıyor.

- Göze çarpan diğer bir değişiklik ise ana sayfa, yeni sekme gibi adres çubuğunda bulunan simgelerin değişikliği. Yine burda da google chrome benzetmesi yapılmış gibi görünüyor.

- Google chrome benzerliği "Yeni Sekme" sayfasındada göze çarpıyor. Yeni sekme açtığımızda son ziyaret edilen sitelerin resimli adresleri gösteriliyor. Bu özelliği kapatmak için yeni sekme açtıktan sonra sağ üst köşeden küçük karelerin olduğu simgeye tıklıyoruz. Özelliği tekrar geri açmak için yine aynı simgeyi kullanıyoruz

- Göze çarpan diğer bir özellik ise, birden fazla sekme açıkken firefox tarayıcımızı kapattığımızda bu sekmelere sonraki açılışlarda ulaşabiliyoruz. Firefoxu açtığımızda kayıtlı olan bütün sekmeler aynı anda yüklenmeye çalışıyor ve firefox tarayıcımızın açılış zamanı geçikiyordu. Firefox 13 ile gelen bir özellik ile sekmelerin tamamı açılıyor fakat site içerikleri yüklenmiyor. Kayıtlı hangi sekmeye geçersek o sekmedeki sayfa yüklenmeye başlıyor ve açılış beklemesi kısalmış oluyor.

Eğer Firefox kullanıcısıysanız ve son çıkan sürümü yüklemek istiyorsanız aşağıdaki bağlantıyı kullanarak kurulum dosyasını indirip yükseltme işlemini yapabilirsiniz. İyi seyirler.

Firefox 13 Türkçe tam sürüm kurulum dosyasını indirmek için tıklayın.
Önümüzdeki günlerde Firefox 13 tamamen yayına alındığında firefox indir sayfamızdan diğer dil ve seçeneklerdeki kurulum dosyalarını indirebilirsiniz.

Firefox 13 Türkçe
Firefox 13 Türkçe

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar