Unity 3D Oyunlar

Unity 3D Oyunlar
Unity 3D Oyunlar

17 Mart 2011 Perşembe

Firefox 4 Geliyor

Mozilla yaklaşık bir yıl süren çalışmalarının sonuna nihayet gelebildi. Rakiplerine göre çok farklı özelliklere sahip olacak olan Firefox 4 ne zaman çıkıyor, neler vaat ediyor?

12 adet beta ve 1 adet Release Candidate sürümünden ve 10 aydan fazla süren çalışmadan sonra Mozilla nihayet Firefox 4'ü kullanıma sunacak.

Şu an için Release Candidate sürümü indirilebilir olan Firefox 4 önümüzdeki hafta, 22 Mart tarihinde resmen çıkacak.

Çıkış tarihleri hakkında verdiği sözleri tutmamasıyla bilinen Mozilla, Firefox 4'ü ilk duyurduğu zaman geçtiğimiz sene Ekim ya da Kasım ayında hazır olacağını belirtmişti.

Ekran Kartından Güç Alacak

İlk belirlenen tarihten yaklaşık 4 ay sonra hazır hale gelebilen Firefox 4'teki gecikmenin en büyük sebebi olarak donanım destekli grafik içerikle ilgili özelliklerin düzgün çalışır hale getirilmesi gösteriliyor.

Donanımsal hızlandırma özelliği Chrome 10'da kısmi olarak bulunurken, yeni kullanıma sunulan Internet Explorer 9'un bu özelliğe sahip olduğu için Windows XP'de çalışmadığı iddia ediliyor. Firefox 4 bu özelliği ile rakiplerinin önünde yer almayı planlıyor.

İlk gününde 7 milyondan fazla kez indirilerek rekor kıran Firefox 3'ten sonra Firefox 4'ün de benzer bir başarı yakalayıp yakalamayacağını zaman gösterecek.

Firefox 4 RC 1 sürümünü denemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Kaynak: SDN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar