Unity 3D Oyunlar

Unity 3D Oyunlar
Unity 3D Oyunlar

20 Aralık 2010 Pazartesi

Google Mehmet Akif Ersoy Logosu

Google logosunu yine özel bir gün için 20 Aralık 2010 tarihinde değiştirdi. Bugünkü özel logo Mehmet Akif Ersoy'un doğum günü için ayrıldı. Logoya tıklandığında "Mehmet Akif Ersoy" araması yapılıyor.

Google Mehmet Akif Ersoy Logosu

Mehmet Akif Ersoy kimdir?
Mehmet Âkif Ersoy, (d. Mehmet Ragif, 20 Aralık 1873, İstanbul - ö. 27 Aralık 1936, İstanbul), baba tarafından Arnavut asıllı Türk[1] olan Cumhuriyet Dönemi şairi, düşünür, veteriner, öğretmen, vaiz, hafız, Kur'an mütercimi,yüzücü, milletvekili.

Türkiye Cumhuriyeti'nin ulusal marşı olan İstiklâl Marşı'nın güftekârıdır. "Vatan şairi" ve "milli şair" unvanları ile anılır. Çanakkale Destanı, Bülbül en önemli eserlerindendir. II. Meşrutiyet döneminden itibaren Sırat-ı Müstakim (daha sonraki adıyla Sebil'ür-Reşad) dergisinin başyazarlığını yapmıştır. Kurtuluş Savaşı sırasında milletvekili olarak 1. TBMM’de yer almış, İstiklal Madalyası sahibi bir vatanseverdir. Mehmet Âkif, son yıllarını Mısır’da Türkçe dersleri vererek ve Kur’an’ın Türkçeye çevrilmesi konuları ile uğraşarak geçirdi. Çevirdiği nüshayı yaktığı söylenir...

Devamı için logoya tıklayarak arama yaptırın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar