Unity 3D Oyunlar

Unity 3D Oyunlar
Unity 3D Oyunlar

7 Aralık 2010 Salı

CCleaner 3

CCleaner 3 logoCCleaner 3 programı ile bilgisayarınızdaki geçici ve gereksiz yer kaplayan önbellek dosyalarını silerek temizlik yapabiliyorsunuz. Basit ve kullanışlı bu program tamamen ücretsiz ve Türkçe olarak sunuluyor.

Ccleaner 3 şuanki sürüm direkt download:
http://download.piriform.com/ccsetup301.exe

Diğer download alternatifleri:
http://www.piriform.com/ccleaner/download/standard
http://www.filehippo.com/download_ccleaner

CCleaner 3 Google Chrome tarayıcı ayarları:
CCleaner 3
CCleaner programını açtıktan sonra "Cleaner > Uygulamalar" sekmesinden "Google Chrome" başlığı altındaki seçenekleri istediğimiz gibi açıp kapatabiliriz.

Internet Geçmişi: Bu seçenek seçildiğinde Google chrome ile geçmişte ziyaret ettiğiniz web adresleri silinir. Daha önceden açtığınız web adreslerini kolayca açmak ve geçmişte arama yapmak istiyorsanız bu seçenek seçilmemelidir.

Internet Önbelleği: Google chrome ile ziyaret ettiğiniz web sitelerinin resim, css, js gibi dosyaları önbelleğe kaydedilir ve daha sonraki ziyaretlerinizde bunlar tekrar tekrar indirilmez ve daha hızlı sörf yapmış olursunuz ve internet kota miktarınızı azaltmamış olursunuz. Daha önceden ziyaret edip sonradan hiç ziyaret etmeyeceğiniz siteler varsa bu sitelerin dosyaları gereksiz yer kaplayacakları için bu sitelerin dosyalarını silerek bilgisayaranızda yer tasarrufu yapabilirsiniz.

Kayıtlı Form Bilgileri: Google chrome ile ziyaret ettiğiniz web sitelerinde kullanıcı girişi yaptığınız ve şifrelerinizi ve form bilgilerini hatırla dediğiniz web siteleri çoğunluktaysa bu seçenek seçilmemelidir. Seçildiğinde bu bilgilerin tamamı silinir. Silindiğinde göre hız tasarrufu yapılabilir.

Oturum: Google chrome tarayıcınızda birden fazla sekme açıkken tarayıcıyı kapattığınızda bu sekmeler kaydedilir ve sonradan tarayıcıyı açtığınızda bu sekmeleri tekrar açabilirsiniz. Oturum bilgileri silindiğinde bu sekmeler kaybolmuş olacaklardır.

İndirme Geçmişi: Google chrome ile indirdiğiniz her türlü dosyanın geçmiş kayıtları silinecektir.

Veritabanlarını Sıkıştırma: Yer tasarrufu içun yapılan sıkıştırma dosyaları silinecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar