Unity 3D Oyunlar

Unity 3D Oyunlar
Unity 3D Oyunlar

13 Kasım 2010 Cumartesi

Sosyal Paylaşımcılar İçin Özel Tarayıcı

Tarayıcı (browser) savaşlarına yeni bir isim daha eklendi. "Sosyal Tarayıcı" iddiası ile yola çıkan RockMelt, internet kullanıcılarının beğenisine sunuldu. RockMelt Tarayıcı kullanıcıları, sosyal paylaşım ağlarına ana sayfadan bağlanabilecek. tandart tarayıcıların dışında RockMelt'in ana sayfasının kenarlarında iki adet sütun yer alıyor. Sol tarafta kullanıcının Facebook'tan kendi seçtiği arkadaşlarının küçük fotoğrafları yer alıyor.

WASHINGTON - ÖZEL - Mozilla Firefox, Microsoft Internet Explorer, Google Chrome, Opera ve Safari arasında geçen tarayıcı (browser) savaşlarına yeni bir isim daha eklendi. "Sosyal Tarayıcı" iddiası ile yola çıkan RockMelt, internet kullanıcılarının beğenisine sunuldu. 1994 yılında öncülük ettiği Netscape'in bir zamanlar Internet Explorer için ciddi olmasını sağlayan Marc Andreessen, RockMelt Tarayıcı ile bu mücadeleye dönüş yapmış oldu. "Tarayıcı deneyimini tekrar düşünme zamanı" sloganı ile sunulan RockMelt Tarayıcı kullanıcıları, sosyal paylaşım ağlarına ana sayfadan bağlanabilecek. Bu da RockMelt'in kullanıcı ayarlarının "bulut"taki uzak sunucuda kalmasını sağlıyor. Bu aynı zamanda tarayıcının diğer sosyal ağ özellikleriyle birleşik çalışmasına imkan veriyor.
Standart tarayıcıların dışında RockMelt'in ana sayfasının kenarlarında iki adet sütun yer alıyor. Sol tarafta kullanıcının Facebook'tan kendi seçtiği arkadaşlarının küçük fotoğrafları yer alıyor. Resimlere tıklayan kişi, arkadaşının Facebook ve Twitter'daki en son gönderilerini görebiliyor, onların profillerine mesaj veya Facebook üzerinden e-posta gönderebiliyor.

Kaynak: Türkiye Gazetesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar