Unity 3D Oyunlar

Unity 3D Oyunlar
Unity 3D Oyunlar

18 Eylül 2010 Cumartesi

Chrome ve Firefox'un Planları

Chrome ve Firefox'un PlanlarıGoogle Chrome ve Mozilla Firefox: İki güçlü tarayıcı IE'nin tahtı için işte böyle yarışıyor.

Net Applications ölçüm şirketinin yayınladığı son rakamlara göre Internet Explorer halen yüzde 60 pazar payıyla lider.

Firefox yüzde 23'te takılı kalmış durumda. Chrome ise geçtiğimiz yıl payını iki katına çıkartarak yüzde 7.5'a ulaşmış durumda. her iki internet tarayıcı da payını arttırmanın planlarını yapıyor.

Chrome için esas pazarlama noktası olurken, Firefox esneklik ve işlevsellik ile ön plana çıkmayı başarıyor. Google'ın Chrome'da hızlı başlangıç, hızlı sayfa açılışı ve hızlı aramayı vurgulaması oldukça işe yaramış gibi görünüyor.

Yeni Chrome 6 ile birlikte Chrome hız yarışında yeni Safari ve Opera'nın hemen yanında yer alıyor. Peki Firefox ne yapıyor?

Firefox hız yarışında gerilere düşmüş durumda. Ancak Firefox 4 ile birlikte bu durumu toparlamaya çalışacak. Chrome 5'ten hala yüzde 20 yavaş olan Firefox 4 betası bu yarışta daha büyük atılımlar yapmak zorunda.

Mozilla hıza önem verse de daha ziyade inovasyona önem veriyor. Üretkenliği arttıran Tab Candy gibi özelliklere ağırlık veren Firefox, tasarımda Chrome'a veya Opera'ya yakın özellikleri alıp kullanmaktan da çekinmiyor.

Google ve Mozilla farklı yaklaşımlar sergilemelerine karşın internet tarayıcı pazarında lider olmak için yarışmayı sürdürüyor. Mevcut lider Internet Explorer 9 ise tahtını sağlamlaştırmaya hazırlanıyor.

Kaynak: Teknoloji Hürriyet

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar