Unity 3D Oyunlar

Unity 3D Oyunlar
Unity 3D Oyunlar

10 Ağustos 2010 Salı

Google Chrome Alexa Uzantısı (Eklentisi)

AlexaGoogle Chrome Alexa Uzantısı (Eklentisi) Internet explorer ve ardından Firefox için toolbar (eklenti) desteği sunmuştu. Google Chrome tarayıcı için alexa eklentisi chrome uzantılar çıktıntan kısa bir süre sonra David Boissonnault tarafından geliştirildi. Alexa desteği olmadığı için Google Chrome tarayıcı kullanmayan kullanıcılar artık google chrome kullanmaya başlayabilirler. Eklentiyi yüklemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Alexa Rank Checker ne işe yarar?
Açmış olduğunuz web sitesinin dünya ziyaret reytingini gösterir (Televizyonlardaki gibi). "Alexa Rank" ne kadar düşükse, web sitesinin reytingi yüksek demektir. Alexa'nın bu değerleri hesaplayabilmesi içinde bu tür eklentilerin bilgisayara yüklenilmesi gerekir. Alexa eklentisi olmayan bilgisayarlardan girişler reytinge katkı sağlamaz (Televizyon reytinginin ölçülmesinde bazı seçilmiş evlere reyting makinalarının konulması gibi).

Eğer sizde web sitelerinin reytingini belirlemek istiyorsanız "Alexa Rank Checker" uzantısını yükleyebilirsiniz.

Not: Daha önceden geliştirilmiş alexa eklentileride mevcuttu mesela "SEO Status Pagerank/Alexa Toolbar" gibi. Bu eklentiler tıklandığında alexa rankını çalıştırıp gösteriyordu. Yazımızda bahsettiğimiz eklenti ise web sitesini açtığınızda alexa ile bağlantı kurup alexa rankı alıyor. Gezdiğiniz web sitelerini alexaya bildirmiş oluyorsunuz. Diğer eklentiler tıklandığında bağlantı kurduğundan bu eklenti daha kullanışlı bir eklentidir.

7 yorum:

 1. link çalışmıyor yenileyebilir misiniz? ayrıca bunu chrome 5 e yükleyebilir miyiz ?

  YanıtlaSil
 2. Link çalışıyor. Eğer linki tıkladıktan sonra "Install"butonu çalışmıyorsa tarayıcı sürümü desteklemiyor demektir.

  YanıtlaSil
 3. Bir şirket veya firmada çalışıyorsanız, mevcut ağ bağlantısındaki bilgisayarlara Alexa Toolbar yazılımını kurup ana sayfalarını sitenizi ayarlayın. Bu işlem statik ve dinamik ip adresleri ile kullanışlı olabilir.

  Alexa profilinize değerlendirme yapmaları için, Alexa’da hesabı bulunan arkadaşlarınıza haber verin.

  Alexa hakkında bilgi içeren metinler yazın. Kişisel blog sitelerinizde bu tür yazılara yer verirseniz, Alexa’da nasıl yükselebileceklerini araştıran ve muhtemelen Alexa Toolbar kurulu olan webmasterları sitenize çekebilirsiniz. Böylelikle bu işlem sonucu organik Alexa hiti çekerek sıralamada yükselebilirsiniz.

  Web yazılım firmamızda alexa ile ilgili yazılımlar üzerinde çalışıyoruz.Beycon Web Yazılım'ın geliştirdiği bu otomatik alexa yazılımları sayesinde şirket websitesi hızla yükseliyor.

  YanıtlaSil
 4. Çok Teşekkürler fakat bunun bir degişigi vardı onu bulmam gerek nasıl bulucam bilemiyorum ama daha elverişli gibiydi..

  YanıtlaSil
 5. mozilla için yokmu google chrome hata veriyor

  YanıtlaSil

Popüler Yayınlar