Unity 3D Oyunlar

Unity 3D Oyunlar
Unity 3D Oyunlar

8 Ocak 2010 Cuma

Resimlerle Google Chrome Yenilikleri

Chrome ve eklentileri

Chrome ve eklentileri

Her ne kadar Chrome için geliştirilen eklentilerin sayısı Mozilla Firefox'a göre nispeten az olsa da, geliştirilen bu az sayıdaki eklentiler oldukça kullanışlı bir yapıya sahip.

Chrome eklentilerine ulaşmak için tıklayın.

Yer imlerini (Bookmark) senkronize edin

Yer imlerini (Bookmark) senkronize edin

Chrome'u hem evde hem de ofisinizde kullanıyorsunuz. Böyle durumlarda yer imlerinizi senkronize ederek evdeki yer imlerinizi ofisinizdeki Chrome'a ya da tam tersi yöne aktarabilirsiniz. "Sync my bookmarks" opsiyonunu seçmek suretiyle Chrome'daki yer imlerinizi Google hesabınıza kaydedebilir ve diğer bilgisayardan bu hesaba ulaşarak bu yer imlerini bu bilgisayardaki Chrome'a aktarabilirsiniz.

Chrome'un özel testçilerinden olun

Chrome'un özel testçilerinden olun

Chrome'un geliştirilme evresi halen devam ediyor. İstendiği taktirde kullanıcılar, geliştirme aşamasına katkıda bulunabilir ve Chrome'un en yeni özelliklerini ilk kez tecrübe etme şansına sahip olabilir. Ancak Chrome'a bu kadar yakın olmanın elbette negatif bir yanı da bulunuyor: O da henüz beta aşamasında olan her yazılımda olduğu gibi Chrome'da da risk faktörünün bir hayli büyük olması. Henüz test aşamasında olan her yazılım, bilindiği üzere tehditlere açık bulunmakta ve bu açıklar bilgisayarlara zarar verebilmektedir. Google Chrome'un geliştirici ekibine katkıda bulunmak için tıklayın.

Chrome'da klavye ve fare kısayolları

Chrome'da klavye ve fare kısayolları

Hemen her programda olduğu gibi Chrome'da da bazı klavye ve Mouse kısayolları mevcut. Örneğin Shift+link'e tıklandığında yeni bir Chrome sayfası açılırken (Ctrl+link de aynı sonucu vermektedir) Alt+link'e tıklandığında söz konusu link'in bulunduğu sayfa kendi formatında bilgisayara kaydedilir. Benzer şekilde Shift+Farenin orta tuşu+link'e tıklandığında da söz konusu sayfa aynı pencere altında yeni bir sekmede açılır.

Chrome için kendi temanızı seçin

Chrome için kendi temanızı seçin

Firefox'ta olduğu gibi Chrome'un da kendine has bazı temaları mevcut. Bu temaları kullanmak suretiyle kendi zevkinize göre tarayıcınızı şekillendirebilirsiniz. Bu temalara ulaşmak için tıklayın.

"Yeni Sekme" sayfasını kişiselleştirin

Yeni Sekme sayfasını kişiselleştirin

Chrome'un bir diğer özelliği de sık sık ziyaret edilen sayfaları tek sayfada bir araya getirmesi. Kareler eşliğinde görülen bu sayfalara ulaşmak için ise ilgili sayfanın üzerindeyken bir kez kliklemek yeterli.

Kelimelerle doğrudan arama yapmak

Kelimelerle doğrudan arama yapmak

Chrome'un adres çubuğunda dilerseniz arama yapabilirsiniz. Arama yapmak istediğiniz arama motorunu belirlemenizle birlikte adres çubuğuna aratmak istediğiniz herhangi bir kelime ya da ismi girin ve 'Enter'a tıklayın. Ardından Chrome, sizi ilgili arama motoruna götürerek arama sonuçlarını karşınıza çıkartır. Eğer ayarlardan varsayılan arama motorunu seçmezseniz, bu durumda varsayılan arama motorunuz Google olacaktır.

Kaynak: Chip

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar