Unity 3D Oyunlar

Unity 3D Oyunlar
Unity 3D Oyunlar

25 Ocak 2010 Pazartesi

Internet Explorer 9 Haberi

Internet Explorer 9Microsoft, Google'ın Internet Explorer'ı hızlandırmak için Chrome Frame'i çıkartmasına oldukça bozulmuş olmalı ki, Internet Explorer'a yöneltilen eleştirilere yanıt verdi ve Internet Explorer 9'da hıza, standartlara uyumluluğa inanılmaz bir önem verdi.

Microsoft Windows ve Windows Live bölümünün başında olan Steven Sinofsky, şirketin Profesyonel Geliştirici Konferansı'nda Internet Explorer 9'u sergiledi.

Sinofosky, IE 9'un geliştirilmesinde sadece üç hafta içerisinde beklenenden daha fazla yol alındığını açıkladı. IE 9 da testlerde Sunspider ölçümlerinde JavaScript render işleminde Firefox 3.56, Chrome 4.0 ve WebKit'in hız avantajını dağıttı. Acid3 render testinde çok daha yüksek uyumluluk kaydedildi. Internet Explorer 9, IE 8'i oldukça geride bıraktı.

Sinofsky, render hızında sona yaklaştıklarını ve herkesi geride bıraktıklarını söyledikten sonra artık diğer kısımları geliştirmeye odaklanacaklarını belirtti. IE 9 da Windows 7'nin yolundan gidiyor ve bilgisayar donanımını performans arttırmakta kullanmaya yöneliyor. Windows 7'nin masaüstü grafikler için DirectX 11 ekran kartlarından yararlanabilmesi üstün bir performans sunuyor. İşte Microsoft bunu Internet Explorer 9'da da yakalamak istiyor.

Sinofsky yaptığı açıklamada, IE kullanan sitelerin performans ve kalitede öne geçeceğini belirtti. HTML ve CSS'yi IE 9'un render motorunda kullanan Sinofsky, DirectX API DirectWrite ile metinleri ve Texas Instruments'ın V2Z dosya uzantısı kullanarak grafikleri render etti. Animasyonları Microsoft'un Direct2D donanım hızlandırmalı 2D grafik API'si ile ve Bing Maps'i de DirectX API'leri kullanarak render etti. Bütün bunların sonucunda akıcı, çok hızlı çizilen ve çok iyi görünen animasyonlar ortaya çıktı.

Sinofsky, Microsoft'un mevcut standartlara uymakla birlikte kendi çalışmalarını yürütmekte özgür olduğunu belirtti. CSS 2.1, HTML 5 standartlarıyla yakalanan daha iyi uyumluluk, internet tarayıcının Acid3 sonuçlarında uçmasını sağladı.

Yukarıdaki görselde görebileceğiniz test sonuçlarında daha alçak çubuk daha kısa süre demek ve daha iyi bir sonuç alındığını gösteriyor. Internet Explorer 7'nin ne kadar kötü not aldığını görebilirsiniz.

Internet Explorer 9

Kaynak: Chip

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar