Unity 3D Oyunlar

Unity 3D Oyunlar
Unity 3D Oyunlar

26 Ekim 2009 Pazartesi

Google'ın Gizli Kalmış Sayfaları

Google Moms
Google moms

Bu yıl 10 Mayıs tarihinde kutladığımız Anneler Gününda bilindiği gibi Google, ana logosunu değiştirerek logosunu bu özel güne göre yeniden tasarlamıştı. Ancak Google'ın Anneler Günü sürprizi elbette bununla sınırlı değildi. Google çalışanları, kendi annelerini unutmayarak onlara özel bir sayfa hazırladı ve bu özel sayfada onların birer resmine yer verdi.

İlgili sayfayı ziyaret etmek için tıklayın.


Google Hearts
Google Hearts - Googlechromeindir.com

Google'ın bir diğer pek bilinmeyen sayfası da Google Hearts. Bu sayfaya girdikten sonra Google logosu altında karşınıza gelen kalple farenizin imleciyle dilediğiniz gibi oynayabilir, bu kalbi hareketsiz bıraktığınızda farklı dillerde 'Seni seviyorum' yazısını görebilirsiniz.

İlgili sayfayı ziyaret etmek için tıklayın.

Google Holiday
Google Holiday - Googlechromeindir.com
Bu özel sayfada ise Google'ın özel günlerde kullandığı tüm logoları bulabilmeniz mümkün. Bunun dışında Google fanlarının Google'a olan sevgilerini göstermek için tasarladığı farklı Google logosu tasarımları da Google Fans bölümü altında yine bu sayfada yer alıyor.

İlgili sayfayı ziyaret etmek için tıklayın.


Google'a özel çizgi karakterler
Google'a özel çizgi karakterler - Googlechromeindir.com
Bu sayfada ise Google için hazırlanan ve pek bilinmeyen Dilbert çizgi karakterleri yer alıyor.

İlgili sayfayı ziyaret etmek için tıklayın.

Google Sets
Google Sets - Googlechromeindir.com
Google'ın pek bilinmeyen bir diğer özel sayfası da Google Sets. Karşınıza gelen sayfada 5 farklı kutu bulunuyor. Bu kutulara birbirleriyle alakalı isim ya da terimler giriyor ve Large Set ya da Small Set'e tıklıyorsunuz. Bu taktirde yazdığınız kelimeye yakın olan tüm kelime, nesne ya da markalar bir bir listeleniyor.

Örneğin ilk haneye George Washington ve ardından diğer kutuya Bill Clinton yazdınız. Bu iki ABD başkanını yazmanızın ardından Large Set'e tıkladığınızda diğer tüm ABD başkanlarının bir listesini de görmüş olacaksınız. Benzer şekilde bir ayakkabı ya da saat markası yazarak da diğer tüm markalara da ulaşabilmek mümkün.

İlgili sayfayı ziyaret etmek için tıklayın.

Google Zeitgeist
Google zeitgeist - Googlechromeindir.com
Google'ın bu sayfasında ise Google'da en çok yapılan aramaları ve hangi web sitelerinin ne oranda ziyaretçi çektiğini de görebiliyorsunuz.

İlgili sayfayı ziyaret etmek için tıklayın.

Google Arama İstatistikleri (11 Eylül 2001)
Google Arama İstatistikleri (11 Eylül 2001) - Googlechromeindir.com
Google, ABD'yi ve tüm dünyayı ayağa kaldıran 11 Eylül saldırılarının yaşandığı günün istatistiklerini de özel bir sayfada kullanıcılarına sunuyor. Bu sayfaya girdiğinizde 11 Eylül tarihinde yapılan arama istatistiklerini yakından inceleyebiliyorsiniz. Örneğin bu istatistiklere bakıldığında bu tarihte yaşanan terörist saldırının ardından CNN sorgusunun patlama yaptığını ve milyonlarca insanın bu arama kriterini kullandığı anlaşılıyor.

İlgili sayfayı ziyaret etmek için tıklayın.

Google Easter Egg
Google Easter Egg - Googlechromeindir.com
Google'ın bir diğer bilinmeyen sayfası da Google Easter Egg yani Google Paskalya Yumurtası. Bu sayfaya girmenizin ardından sayfanın altında yer alan tavşanı kullanarak Google'ı oluşturan harfleri sepetinize doldurmaya çalışıyorsunuz.

İlgili sayfayı ziyaret etmek için tıklayın.

Kaynak: Chip

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar