Unity 3D Oyunlar

Unity 3D Oyunlar
Unity 3D Oyunlar

3 Eylül 2008 Çarşamba

Textarea Kutusunu Genişletme

Google Chrome Özelliklerinden (Yenilik)

Web sayfalarının vazgeçilmezlerinden olan formlar iletişim sayfalarında, yorum ekleme sayfalarında, tavsiye sayfalarında vd. sayfalarda kullanılıyor. Formların da vazgeçilmezlerinden olan textarea kutularıdır. Örneğin iletişim formlarında iletişim kurmak istediğimiz kişi veya kurumlara iletmek istediğimiz yazıları textarea kutularına yazarız. Bazen kutunun boyutları bize küçük gelebilir yada fazla büyük gelebilir. Kutunun boyutuna müdahale edemeyiz. İstisnai durumlarda bazı web sitelerinde javascript veya ajax teknolojisi ile textarea kutusunun boyutunu değiştirme şansı verilir fakat bu özellik bütün sitelerde bulunmayabilir.

Google Chrome, textarea kutularının boyutunu istediğimiz gibi değiştirmemize yardımcı oluyor. Textarea kutusunun sağ alt köşesindeki noktalı üçken kısmına mouse ile geliyoruz ve sürüklüyoruz. Hepsi bu kadar.Şuradan test edebilir ayrıca google chrome tarayıcıyıda bu vasıta ile arkadaşlarınıza tavsiye edebilirsiniz.

Bu özellik firefox kullanıcıları içinde var fakat eklentisini yüklemeniz gerekiyor. Firefox kullanıcıları eklentiyi şuraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar